מועדון ליונס הוד השרון

אתה נמצא ב: דף הבית>חדשות>מתנדבי ליונס למען ילדי הוד השרון

מתנדבי ליונס למען ילדי הוד השרון

 

במסגרת פרויקט "עין טובה" עורכים מתנדבי ליונס הוד השרון בדיקות עיניים לאיתור עין עצלה בקרב גני הילדים בעיר

בימים אלו מתקיים בהוד השרון פרויקט קהילתי מבורך במסגרתו עורכים מתנדבי ליונס הוד השרון בדיקות עיניים לילדי הגנים, במטרה לזהות מבעוד מועד את תופעת העין העצלה. על מנת לאבחן את התופעה רכש מועדון ליונס הוד השרון מכשיר רפואי חדיש, באמצעותו ניתן לבצע בדיקה ללא שימוש בטיפות עיניים והוא מתאים אף לאבחון ילדים שטרם רכשו יכולת ורבאלית.

מהעירייה נמסר כי, "בהתאם להסכמת ההורים יבוצעו הבדיקות, ללא כל עלות, בגני הילדים בעיר. אל הגנים מגיע מתנדב - מאבחן אשר הוסמך לכך על ידי המנהל הרפואי של הפרויקט, רופא העיניים ד"ר איתי בן ציון מביה"ח 'שיבא'. המאבחן מצויד במכשיר הבדיקה שאושר על ידי משרד הבריאות ומבצע את הבדיקה במרחק של כמטר מעיני הילד בתהליך פשוט ומהיר. המכשיר מאבחן באופן מומחש את גורמי הסיכון ומפיק דו"ח תוצאות אבחון שנמסר להורים באמצעות גננות הגנים. במקרים בהם מצביע הדו"ח על סיכון לעין עצלה – מקבלים ההורים המלצה לפנות לרופא עיניים בקופת החולים אליה הם משתייכים להמשך מעקב וטיפול".

את הפרויקט מובילות הרכזת, יפה זגן מטעם ליונס הוד השרון, ומנהלת מדור גני הילדים בעירייה, גלילה שמש, יחד עם יו"ר הוועדה למלחמה בעיוורון מטעם נציבות ארגון הליונס בישראל, ישראל לאופר, ובשיתוף מחלקת משאבי קהילה והתנדבות שבאגף הרווחה, אוסנת סטוצינר. הפרויקט אושר על ידי משרד הבריאות ומבוצע במסגרת מחויבות ארגון הליונס העולמי למלחמה בעיוורון וכחלק מהשירות לקהילה שנותנים מתנדבי מועדון ליונס הוד השרון בעיר.

עוד נמסר כי עד כה נבדקו בעיר כ- 964 ילדים בכ- 40 גנים. על פי הנתונים, כ- 109 ילדים המהווים כ-11% הינם בעלי סבירות לעין עצלה והופנו להמשך בדיקה רפואית אצל רופאי העיניים.

ראש העיר מבקר בגן הילדים בזמן הבדיקות