מועדון ליונס הוד השרון

אתה נמצא ב: דף הבית>חדשות>טכס "איש השנה" וחלוקת מלגות לסטודנטים לשנת 2015

טכס "איש השנה" וחלוקת מלגות לסטודנטים לשנת 2015

משה קפטן הוא איש השנה ומתנדבי המשמר האזרחי הינם "איש המופת" של מועדון ליונס הוד השרון לשנת 2015


מועדון ליונס הוד השרון מעניק מדי שנה את התואר ''איש השנה'' של המועדון לאדם או לגוף מהוד השרון בגין הישגיו הבולטים הקשורים בהתנדבותו בקהילה ועל היותו דוגמה לציבור הרחב הראויה לחיקוי ולהערכה, ואת "איש המופת" לאדם או ארגון הבולט באותה שנה באופן כללי בתחום מסוים.
השנה בחר המועדון להעניק את תואר "איש השנה" לתושב הוד השרון מר משה קפטן בן 85, ניצול שואה, סא״ל במיל, נכה צה״ל, אב לשלושה בנים - אבישי, אילן וניר - וסבא לשבעה נכדים, ואת תואר "איש המופת" למתנדבי המשמר האזרחי.

בנימוקיה להענקת תואר "איש השנה" למר משה קפטן גוללה הועדה את קורות חייו מלימודיו בבית הספר "תרבות" בפולין בה ספג את החינוך הציוני, דרך תלאותיו בתקופת השואה לרבות חבירת משפחתו לפרטיזנים ביערות אוקראינה, עלייתו לארץ בספינת מעפילים ב 1947 ומעצרו במחנה המעפילים עתלית. עם שחררו מהמחנה בעתלית, בהיותו בן 16 וחצי, הצטרף לארגון ההגנה, ועם הקמת המדינה היה מראשוני המתגייסים לצה"ל, ממנו פרש בדרגת סא״ל, בתום 29 שנות שירות בתפקידי פיקוד ומטה וחמש מלחמות ישראל. בצבא הכיר חיילת ששירתה תחת פיקודו, אותה נשא לאישה ואיתה הקים משפחה. למחרת פרישתו מצה״ל הצטרף משה קפטן למשרד הביטחון, שם שימש במגוון תפקידי מפתח בתחום הרכש והמכר של ציוד קשר, תוך הובלת הסכמים ביטחוניים אסטרטגיים. למשה גם תעודת הוקרה מיצחק רבין ז״ל, שנחתמה שלושה ימים לפני הירצחו. בין היתר, שירת משה במשלחת הרכש של משהב״ט בניו-יורק, שם איבד את אשתו מתי ממחלה קשה.

עם פרישתו ממשרד הביטחון, לאחר 48 שנות שירות למדינה, ואף כיום כפנסיונר בן 85, ולא תמיד בקו הבריאות, מקדיש משה קפטן חלק רב מזמנו להנחלת זיכרון השואה בקרב בני נוער וחיילים. במפגשים תכופים עם בני נוער ובוגרים בגילאים שונים - בבתי ספר, בבסיסי צה״ל ובמסגרות אחרות הוא מגולל את סיפורו האישי משואה לתקומה. כאדם מרשים, אופטימי תמיד, אשר שיקם את חייו כעוף החול, והיה שותף להקמת המדינה, הקשר הנוצר בינו ובינם מדהים ומרגש. אף עין לא נשארת יבשה, ובדרכו השקטה והרגישה הוא מצליח להעביר להם את המסר שלעולם לא עוד. רבים מהם נשארים עמו בקשר הרבה אחרי שהמפגש מסתיים.

לבד מכך, משה קפטן אימץ את תנועת "תנופה" - בוגרים בעלי צרכים מיוחדים - אותה מנהלת נילי בן-ארי-  והפך עבורם למעין אבא מאמץ. כן הוא מתנדב בפרויקט "זהירות בדרכים" ומשמש סב בגן ילדים.

בנו ניר, הוציא ספר עם סיפור חייו בשם "הכדור הכחול", אשר הוכנס על ידי מחלקת החינוך של הוד השרון לתוכנית הלימודים, וממנו לומדים על חיי היערות בתקופת המלחמה. כל ההכנסות ממכירת הספרים נתרמות לבית החולים שניידר בפתח תקווה.

תואר איש המופת הוענק ל136 מתנדבי המשמר האזרחי בהוד השרון שבראשם עומד פקד לי-און מנצור, המשמש גם כמפקד תחנת משטרת הוד השרון, על הקדשת שעות רבות ביום ובלילה במשימות של שמירת הנפש והרכוש, אכיפת התנועה ושמירה על הסדר בעיר, באבטחת אירועים עירוניים ופעילות בטחון שוטף למניעת פח"ע. המשמר האזרחי בהוד השרון פועל ב 4 יחידות שלכל אחת ממנה תחום פעילות אחר. מבין אלה ראוי לציין את יחידת הג'יפים - מתנדבים בעלי כלי רכב 4*4 המתנדבים עם רכבם הפרטי בחיפוש נעדרים, מחסומים, סיורי מניעה ובולטות- מיוחד בשטחים בעלי עבירות קשה

 

 

 


התואר הוענק בטקס רב משתתפים ביום חמישי ה-30.5.2015, במעמד רעיית ראש העיר, מיכל אדיב, עו"ד כנרת כהן  המשנה לראש העיר, ובהשתתפות בני משפחה, נכבדי העיר חברי מועדון ליונס הוד השרון, ובראשם נשיא מועדון ליונס הוד השרון, משה ראוך, נשיאי ונציגי מועדוני ליונס אחרים ובראשם הנציב הארצי של ליונס ישראל, אמנון אלתר והנציב הבא מרואן זיבק ממועדון ליונס נצרת.

 

הטקס כלל גם את חלוקת המלגות לסטודנטים מטעם קרן המלגות של חנה ומקס בירנבוים ז"ל, להנצחת הוריו אברהם ושרה טוייבע,ואחותו רחל ז"ל שנספו בשואה.

עו"ד כנרת כהן הביעה בברכתה את התרגשותה מערב מיוחד זה בייחוד לאור העובדה שהוא מתקיים בבית המתנדב, מקום שנפתח ביוזמתה לשמש בית למתנדבי העיר, הודתה למועדון ליונס הוד השנה על קיומו של האירוע וציינה את פועלם של אנשי השנה - משה קפטן ואנשי המשמר האזרחי.

מיכל אדיב עמדה בדברי ברכתה על חשיבות ההתנדבות ואיחלה לאנשי השנה המשך פעילות ברוכה בתחומי ההתנדבות שלהם וקראה לכל תושבי העיר לפעול לפי חזון העירייה והעומד בראשה - עיר קהילה ירוקה.

נשיא המועדון, משה ראוך, בירך את הזוכים בתואר איש השנה,  ולסטודנטים להם הוענקו המלגות אמר:" מלגות אלו שאתם מקבלים מקרן המלגות של חנה ומקס בירנבוים יש בהם מסר ברור: לקחת חלק בפעיליות התנדבותיות למען הקהילה בה אתם חיים . וכך תהיו לאזרחים אכפתיים ,רגישים לזולת ומקבלים את השונה. תהיו חלק מחברה בריאה יותר, תומכת, החותרת לעתיד טוב יותר. "

את הטקס ליוו בקטעי מוסיקה ושירה קבוצת " עידו והפרחים" - תלמידי בית הספר הדרים בעיר.

לחץ כאן לצפיה בתמונות 

 

 

גבי פרידיגר
דובר מועדון ליונס הוד השרון

טל: 0503071947