מועדון הליונס הוד השרון

אתה נמצא ב: דף הבית>חדשות>טקס איש השנה

טקס איש השנה

אל"מ מיל. אורי מיימון העומד בראש יחידת מתנדבי חוליות השליטה העירוניות לשעת חירום הוא איש השנה של מועדון ליונס הוד השרון לשנת 2016


במעמד ראש העיר חי אדיב ורעייתו, והמשנה לראש העיר עו"ד כנרת כהן נערך ביום חמישי 11.5.17 טקס הענקת אות איש השנה של מועדון ליונס הוד השרון האב.

במעמד זה הוענקו גם מלגות של מועדון הליונס לסטודנטים מתנדבים בקהילה

מועדון ליונס הוד השרון מעניק מדי שנה את אות ''איש השנה'' של המועדון לאדם או לגוף מהוד השרון בגין הישגיו הבולטים הקשורים בהתנדבותו בקהילה ועל היותו דוגמה לציבור הרחב הראויה לחיקוי ולהערכה.
השנה בחר המועדון להעניק את אות "איש השנה" לתושב הוד השרון אל"מ  במיל, אורי מיימון שהקים את יחידת מתנדבי חוליות השטח העירוניות לשעת חירום. חוליות השליטה העירוניות שהוקמו בהובלתו של אל"מ במיל` אורי מימון בסיועה של מנהלת משאבי קהילה הגב` אוסנת סטוצ`ינר מבוססים על מתנדבים עירוניים, המסונפים למחלקת הביטחון ותפקידם לקבל אחריות על אירועי הרס  במקרים בהם מדובר על מספר מוקדי הרס בעיר.

התואר הוענק בטקס רב משתתפים, שנערך בבית יד לבנים, ביום חמישי ה-30.5.2015, בהשתתפות ראש העיר חי אדיב ורעייתו מיכל, המשנה לראש העיר עו"ד כנרת כהן, אסנת סטוצ'ינר מנהלת המחלקה להתנדבות ומשאבי קהילה, חברי מועצת העיר והנהלתה, בני משפחה, רבים ממתנדבי היחידה, חברי מועדון ליונס הוד השרון, ובראשם נשיא מועדון ליונס הוד השרון, רחמים לביא ויו"ר ועדת איש השנה - הנשיאה המיועדת - דליה גאון, ורבים אחרים.

יו"ר הועדה הציגה את נימוקי הועדה שזיכתה אותו באות זה:

במהלך מבצע צוק איתן התנדב אורי מיימון להיות לעזר לראש עיריית הוד השרון בניהול העיר במצב חרום זה שמדינת ישראל הייתה נתונה בו.
לאורך מבצע  צוק איתן התקיימו 2 אירועים  של שיגור טילים במרחב האווירי של העיר הוד השרון, בניהול האירועים הנ"ל היה ברור כי קיים כשל מערכתי בניהול העיר בחרום.  כשל זה נובע מחוסר אנשים בעלי יכולת לניהול האירועים בשטח ע"י הרשות העירונית.

במסגרת מבצע צוק איתן התמנה  אורי מיימון ע"י ראש העיר לתפקיד ראש המטה לחרום בעירייה. לאחר מבצע צוק איתן הודיע לראש העיר כי בכוונתו להקים מערך מתנדבים שתהיה להם יכולת לניהול אירועי חרום בעיר הוד השרון, שיפעל במצבים של אירוע מלחמתי או של רעידת אדמה שיש לו השפעה בניהול שגרת החיים בעורף וכל אירוע אחר חריג בעיר שיצריך מעורבות המתנדבים.

במשך תקופה של כחצי שנה ראיין אורי מיימון כ 50 מועמדים כאשר אחרי ה 15 הראשונים תהליך ההתנדבות הפך להיות חבר מביא חבר. במהלך הראיונות העביר למתנדבים את חשיבות היחידה ומטרותיה. לבסוף, תוך 6 חודשים הוקמה יחידת מתנדבים בת 35 מתושבי הוד השרון, מפקדים במילואים בצה"ל בעלי רקע פיקודי, מתנדבים בעלי מקצועות ייחודיים שיוכלו לתת מענה בעיתות חירום כמו חשמלאים, שרברבים וכי"ב, מתנדבות לעזר לוגיסטי ואחרים.

היחידה הוקמה והתחילה בהשתלמויות להביא את המתנדבים לידיעת צרכי העיר, הכרת הממסד העירוני, ותשתיות.
העירייה רכשה את כל הציוד הנדרש לזיווד צוותי וציוד אישי למתנדב, כפי שהוגדר על ידי אורי מיימון. כמו כן הוא כתב נהלי הפעלה ליחידה, הכוללים נהלי תפעול, הלי פריסה בשטח, נהלי דיווח ופנקסי כיס למתנדב.

במהלך חודש ספטמבר 2016 בוצע תרגיל הקמה של היחידה בתרגולת של 2 יעדים בהצלחה רבה.

על כל אלה בחרה הועדה להעניק לאל"מ במיל. אורי מיימון את אות איש השנה של מועדון הליונס לשנת 2017.

בטקס נשאו דברים ראש העירייה, שהציג בפני המשתתפים  את הישגיה האחרונים של העיר בתחום החינוך וההתנדבות ובכלל זה גם בתחום הגיוס לצה"ל הן כמותית והן איכותית. עוד ציין את פועלה של יחידת המתנדבים האמורה שאותה הוא מכיר מקרוב וחלק איתה את התרגולות שנעשו בעיר, כמו את היכרותו רבת השנים של אורי מיימון כקצין בכיר בצה"ל ומתנדב בתחומים אחרים בעיר. עוד העלה על נס את התנדבות חברי המועדון בהיותם חלק ממערך שלם של עמותות התנדבות בעיר בתחומי עשייה שונים. כן סיפר לבאי הטקס כי העיר קיבלה זו השנה השנייה ברציפות את אות העיר המצטיינת בהתנדבות בישראל, שאינו דבר מובן מאליו. על כך הודה  לכל מתנדבי העיר.

חתן הפרס תיאר בפני הקהל את דרך הקמת יחידת המתנדבים ופעילותה.

נשיא מועדון הליונס, רחמים לביא, הציג בפני המשתתפים הרבים את תחומי פעילויות ההתנדבות של המועדון, תוך מתן דגש על המרכז להשאלת ציוד רפואי עליו הוצג סרט בפני הקהל שהוכן על ידי תלמידי בי"ס נעמת וצוות מוריו.

 

בהמשך למסורת ארוכת שנים של הענקת מלגות מטעם קרן המלגות של חנה ומקס בירנבוים ז"ל שנספו בשואה,בניהול מועדון ליונס הוד השרון,  שפעילותה הסתיימה עם ניצול כל תקציב הקרן, החליט מועדון ליונס הוד השרון להמשיך מסורת זו  ולהעניק מלגות לסטודנטים מתנדבים מתקציב המועדון. במעמד הטקס זה הוענקו מלגות ל 6 סטודנטים מתושבי העיר המתנדבים במסגרת פעילויות גמל"א ופארק כל הילדים של מועדון ליונס.