מועדון ליונס הוד השרון

אתה נמצא ב: דף הבית>פעילויות קהילתיות>פארק כל הילדים

פארק כל הילדים

המודעות ההולכת וגוברת לצורך בנגישות ומתן אפשרות לאוכלוסיה המוגבלת להשתמש בשירותים השונים העומדים לרשות כלל האוכלוסייה  ולאוכלוסיית הילדים בפרט, הביאה את חברי מועדון הליונס בהוד השרון, להחלטה לפעול להקמת "פארק כל הילדים" בהוד השרון.

לפני כשלוש שנים יזמו חברי המועדון ובשיתוף העירייה, את צעדת האביב, צעדה שנועדה להביא למודעות הציבור בכלל ובהוד השרון בפרט,  ולהוות צעד ראשון בדרך להקמת "פארק כל הילדים".

 חזונו של "פארק כל הילדים"הוא פארק נגיש ופתוח לכל ילדי הוד השרון והסביבה– בעלי צרכים מיוחדים  ונורמטיביים כאחד, שיוכלו ליהנות יחדיו משפע מתקני ההפעלה ומשחקים הנמצאים בו. המתקנים יעודדו פעילות משחק וספורט ברמות תפקוד שונות, תוך יצירת הידברות ואינטראקציה בין ילדים מרקעים שונים. הערך המוסף – חשיפת הציבור הרחב לציבור בעלי הצרכים המיוחדים, והטמעת ערך "קבלת השונה" באמצעות הפעילות המשותפת במתקנים.

פארק המשחקים ישמש מקום בילוי לשעות הפנאי ,עבור ילדים ונוער עם לקויות מוטוריות-פיזיות, ילדים עם פיגור שכלי .לקויי תקשורת -אוטיזם (לקות ההולכת וגדלה במספריה משנה לשנה), ביחד עם ילדים ונוער  נורמטיביים.

 יחד עם הקמת הפארק מתוכננת תוכנית הפעלה חברתית שעיקרה:

פעילות יום של מסגרות חינוכיות– ילדים בעלי צרכים מיוחדים יוכלו להשתמש בפארק באופן קבוע במסגרת פעילות גן הילדים או ביה"ס בו הם לומדים. בסיוע של מתנדבים (כגון מתנדבי מועדון ה "ליונס" ) יוקנו להם הרגלי משחק ופיתוח כישורים מוטוריים וחברתיים.

פעילות של עמותות, מתנדבים והעירייה-  עמותות הפועלות בעיר יקיימו חלק מפעילותן השוטפת בפארק. מתנדבים יסייעו לילדים ולמשפחותיהם למצות את ההנאה מהפארק ולארגן משחקים שישלבו בעלי צרכים מיוחדים יחד עם ילדים שאינם בעלי צרכים מיוחדים. כמו כן יפעל במקום עובד סוציאלי בחצי משרה שיועסק ע"י העירייה.

פעילויות חברתיות משותפות– מפגשי משחק של אוכלוסיה רגילה ושל אוכלוסיה מיוחדת, שיסייעו לעצב ערכי שוויון וקבלה של האחר. המפגשים יתקיימו הן בשעות הבוקר כחלק מפעילות מסגרות חינוכיות, והן בשעות אחה"צ כחלק מפעילות משחק ספונטנית של ילדי העיר.קיום מספר אירועים קהילתיים בשנה עם הפעלות מיוחדות לכלל התושבים.

לתוכנית כאמור חברו אלינו  ראש העירייה מר חי אדיב ומחלקות העיירייה.         העירייה היקצתה שניים וחצי דונם בתוך פארק "4 העונות"  והמוסד לביטוח לאומי שאימץ את הרעיון והתוכנית  הבטיח סיוע כספי  למימוש הרעיון כחלק ממדיניות המשרד. 

מועדון הליונס מגייס תורמים מהארץ ומחו"ל,  תורמים פרטיים וגופים ציבוריים, על מנת שניתן יהיה לממש את החלום.

הצלחה בגיוס התורמים והתרומות הם המפתח להצלחת הפרויקט.

תמונות מעבודות התשתית של הפארק:

 

בתמונות:  צעדת האביב - תושבי הוד השרון למען "פארק כל הילדים"


 

חזון הפארק

 

 

 ב 18.6.2011, קיים המועדון אירוע התרמה בספורטן, במעמד ראש העירייה,  מר חי אדיב וסגן שר החוץ מר דני איילון.

את האירוע הינחה המנחה והבדרן, מני פאר, אשר הינחה בהומור רב את האירוע ואף קיים מכירה פומבית בה התגלו הפנים היפות של תושבי העיר והאורחים האחרים שהגיעו לאירוע. האורחים גילו לב רחב וכיס פתוח ותרמו בנפש חפצה.

את מצב הרוח של האורחים דאגו להרים חברי המועדון במטעמים אשר הכינו לכבוד האורחים ועינת שרוף בשירים והרקדה של האורחים.